San Alcar Powder | 87g

  • Polepsza skupienie i koncentrację
  • Poprawia procesy zapamiętywania 
  • Naturalnie podnosi poziom testosteronu 
  • Farmaceutyczna jakość
  • Wysoka dawka w kapsułce
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: SAN
  • szt.
  • 86,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

ALCAR - najbardziej stężona acetylokarnityna na rynku. Ułatwia transport i metabolizm długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium dla procesu ich utlenienia i wyzwalania energii. Acetylo-L-Karnityna jest aminokwasem syntezowanym w wątrobie oraz w nerkach z lizyny i metioniny.
SAN ALCAR jest najczystszą farmaceutyczną formą Acetyl-L-Karnityny. Karnityna to związek chemiczny, który ze względu na swoje specyficzne cechy od dawna stanowi obiekt zainteresowania badaczy i lekarzy. ALC jest farmaceutycznej jakości pochodną aminokwasu l-karnityny. Związek ten w naturalnej postaci występuje, w ograniczonych ilościach w pożywieniu. Karnityna produkowana jest w wątrobie z aminokwasów lizyny i metioniny przy udziale witaminy C i B6. Pod względem chemicznym klasyfikuje się ja jako aminokwas, jednak nie bierze bezpośredniego udziału w tworzeniu struktur białkowych jak mięśnie (nieproteogenna - nie wchodząca w skład białek). Jej funkcje określane są jako witamino podobne i regulujące.

Zarówno karnityna, jak i Acetyl L-karnityna stanowią niezwykle ważny składnik komórek ludzkiego organizmu, pełniąc wiele istotnych funkcji. Acetylowana karnityna znaczaco rózni sie jednak od L-karnityny, gdyż w przeciwieństwie do l-karnityny posiada zdolność przekraczania bariery krew-mózg. Jest zatem forma o wiele wyższym stopniu dostępności biologicznej, co powoduje szersze spektrum działania przy zdecydowanie mniejszych dawkach niż L-karnityna.
Acetyl L-Karnityna jest niezwykle ważnym ogniwem w kilu najważniejszych przemianach metabolicznych. W ciągu ostatnich badań dowiedziono kolejnym nowym zastosowaniom i cechom pozytywnych tego produktu. Ze względu na kolejne predyspozycje do jego stosowania zajmuje on szczególnego miejsca wśród sprzedawanych obecnie suplementów diety.

ALC odgrywa bardzo ważną rolę w produkcji energii metabolicznej uzyskiwanej zarówno z kwasów tłuszczowych jak i innych substratów takich jak ciał ketonowych, pirogronianów czy aminokwasów. Acetyl l-karnityna poprzez zapewnienie organizmowi dodatkowych reszt acetylowych, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększa poziom neuroprzekaźnika jakim jest acetylocholina.

ALCAR jest witamino podobną substancją odżywczą, ważną dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśniowego oraz substancją pomagającą odzyskać naturalna, zgrabna i zdrową sylwetkę.


Wartość odżywcza: Zawartość w 1 porcji (1/4 łyżeczki od herbaty).
Acetyl-L-Carnitine HCl 700 mgWielkość porcji: 1 miarka
Ilość porcji w opakowaniu: 125 porcjibiałka jaj.


Sposób użycia: stosować 1 porcję ALCAR 2-3 razy dziennie w równych odstępach czasowych.

 

Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze do 25 st. C, w zamkniętym opakowaniu.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Suplement diety, nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Informacje alergiczne: wyprodukowano w zakładzie przetwarzającym gluten, laktozę, soję oraz